امروزه افراد به دلایل مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت می‌کنند. این امر ممکن است به دلایل مختلفی مربوط باشد؛ اما مهم‌ترین دلیلی که می‌توان برای این موضوع آورد شرایط کاری در کشور است. در کشور ایران شرایط کاری و اقتصادی ضعیفی وجود دارد و همین امر باعث شده بسیاری از افراد که در حرفه‌های مختلف تخصص دارند به خارج از کشور مهاجرت کنند.
کادر درمان نیز جزو این دسته از افراد بوده و به دلایل درآمد و فرصت‌های شغلی به کشورهای خارجی می‌روند. اگر می‌خواهید با مهاجرت و ویزای کادر درمان آشنا شده و بدانید که چه کشورهایی برای این نوع مهاجرت مناسب هستند پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

کشورهای مناسب برای مهاجرت کادر درمان


اگر قصد اخذ ویزای کادر درمان دارید و می‌خواهید به عنوان نیروی کادر درمان به کشورهای توسعه‌یافته مهاجرت نمایید باید کشورهایی را برای این کار انتخاب کنید که شرایط کاری فوق‌العاده‌ای برای این دسته در نظر داشته و در حال جذب نیروهای مختلف هستند.
موارد زیر کشورهایی هستند که روشی جداگانه برای مهاجرت کادر درمان قرار داده‌اند. این کشورها مزایا و درآمدهای فوق‌العاده‌ای برای کادر درمان دارا هستند که باعث شده سالیانه تعداد زیادی از کادر درمان در جهان به این کشورها مهاجرت داشته باشند.
انگلیس، نیوزلند، استرالیا، کانادا و…

ویزای موردنیاز برای مهاجرت کادر درمان


برای این که بتوانید به عنوان کادر درمان به کشورهای خارجی و توسعه‌یافته مهاجرت کنید باید از طریق ویزای کادر درمان برای این کار اقدام کنید. حال ممکن است این ویزا در کشورهای مختلف دارای شرایط متفاوت و نام‌های متفاوتی باشد.
اما به طور کلی این ویزا به کادر درمان که در مشاغل مختلف این زمینه فعالیت می‌کنند اجازه ورود و اقامت در کشور را می‌دهد. در صورتی که در کشور موردنظر از قبل اقامت نداشته‌اید، می‌توانید توسط ویزای کاری کشورهای مختلف به بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی آن کشور درخواست کار دهید.
شرایطی که برای اخذ ویزای کاری در کشورهای مختلف وجود دارد تفاوت‌های زیادی را با هم دارند. از طرف دیگر در صورتی که به عنوان دانشجوی پزشکی در کشور مدنظر تحصیل‌کرده‌اید نیازی نیست برای استخدام به عنوان کادر درمان ویزای کاری دریافت کنید. تنها کاری که نیاز به انجام است تمدیدکردن اقامت شما به عنوان دانشجو در این کشور است.

اقامت از طریق مهاجرت کادر درمان


اقامت مهم‌ترین امری است که افراد باید نسبت به آن اقدام بنمایند. در واقع پس از این که ویزای کادر درمان کشورهای مختلف را دریافت کردید و به عنوان کادر درمانی به آن وارد شدید باید اقامت خود را در این کشور تمدید بکنید. در این غیر این صورت ممکن است شرایط کاری شما با مشکل مواجه شود. به طور کلی پس از دریافت ویزای کار و ورود به کشور مقصد مدت‌زمان متغیری از اقامت موقت به شما داده می‌شود.
در این مدت‌زمان می‌توانید با خیالی راحت به شغل درمانی خود در این کشور ادامه دهید. در صورتی که اقامت موقت شما تمام شده و هنوز در کشور مشغول به خدمت در کادر درمان باشید می‌توانید به اداره مهاجرت آن مراجعه کرده و درخواست تمدید اقامت موقت بدهید.
در آخرین مرحله نیز در صورتی که به طور میانگین حدود 5 سال در کشور مقصد زندگی کرده و در کادر درمان خدمت کرده باشید، می‌توانید نسبت به اقامت دائم و شهروندی این کشور اقدام کنید. شرایطی که برای این کار وجود دارد در کشورهای مختلف متفاوت بوده و باید روندهای متفاوتی طی شود.

درآمد کادر درمان در چه کشورهایی بیشتر است؟


در رابطه با ویزای کادر درمان موضوعی مهم وجود دارد که افراد مختلف قبل از مهاجرت به عنوان کادر درمان به کشورهای مختلف باید آن را به طور کامل و دقیق بررسی کنند. کادر درمان در کشورهای مختلف دنیا درآمدهای مختلفی دارد. این امر به دلیل شرایط اقتصادی و وضعیت کادر درمان این کشورها بوده و تنوع زیادی دارد.
برای این که بتوانید به عنوان کادر درمان بهترین مهاجرت را تجربه کنید پیشنهاد می‌کنیم که آمار دقیق درآمد هر کدام از مشاغل مربوط به کادر درمان در کشورهای مهم را بررسی کنید. درآمد کادر درمان در کشورهای مختلف به شکل زیر است:

بررسی آمار مهاجرت کادر درمان به کشورهای مختلف


برای درک بهتر فرصت‌ها و شرایطی که برای مهاجرت و اخذ ویزای کادر درمان و محبوبیت آن وجود دارد بهتر است کمی سراغ اعداد و ارقام رفته و آماری که در سال‌های اخیر برای مهاجرت کادر درمان ثبت شده را بررسی کنیم. در جدول زیر آمار دقیق کادر درمان مهاجری که در کشورهای مهم وجود دارد را بررسی کرده‌ایم:
عنوان کشور درصد کادر درمان مهاجر درصد مهاجرت کادر درمان ایرانی

سخن پایانی


یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرتی که امروزه محبوبیت زیادی بین افراد پیدا کرده ویزای کادر درمان است. با استفاده از این ویزا کادر درمان می‌توانند نسبت به مهاجرت و کار در کشورهای مختلف اقدام کنند. کشورهای مختلفی مانند نروژ، کانادا، سوئیس، استرالیا و… شرایط فوق‌العاده‌ای را برای مهاجرت کادر درمان قرار داده‌اند که می‌توانید از این شرایط به نفع خود بهره ببرید.

خدمات مهاجرتی برای کادر درمان

ویزای کادر درمان در بهترین نقاط جهان

_

ویزای کادر درمان انگلیس

 

 یکی از بهترین کشورهایی که برای مهاجرت کادر درمان وجود دارد کشور انگلستان است. کشور انگلیس دهه‌ها است که توانسته بهترین شرایط شغلی را در هر زمینه‌ای برای مهاجرین ایجاد کند و کادر درمان نیز یکی از این مشاغلبه حساب می‌آید.

ویزای کادر درمان انگلیس
جزئیات بیشتر

ویزای کادر درمان استرالیا

 

شرایط کاری در استرالیا به دلیل میزان حقوق مناسب فوق‌العاده است. کادر درمان نیز در استرالیا از شرایط خوبی برخوردار هستند. شما دوستان عزیز می‌توانید با بررسی شرایط اخذ ویزای کادر درمان استرالیا به‌راحتی اقامت این کشور را دریافت کنید.

ویزای کادر درمان استرالیا
جزئیات بیشتر

ویزای کادر درمان نیوزلند

 

یکی از کشورهای خوبی که برای مهاجرت وجود دارد، نیوزلند می‌باشد. این کشور فوق‌العاده به دلیل شرایط مختلفی که از نظر اقتصادی و شغلی دارد یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت به حساب می‌آید که قوانین زیادی را برای این موضوع تنظیم کرده‌اند.

در نیوزلند پرستار شوید!
جزئیات بیشتر

ویزای کادر درمان عمان

 

کشور عمان از کشورهای جنوب خلیج‌فارس است که شرایط مناسبی را برای زندگی و کار به ارمغان آورده است. این کشور فوق‌العاده که یک کشور عربی بوده و جزو شورای خلیج‌فارس نیز می‌باشد، دارای مزایای منحصر به فردی برای مهاجرت است.

ویزای کادر درمان عمان
جزئیات بیشتر

ویزای کادر درمان امارات

 

به‌جرئت می‌توان گفت یکی از بهترین کشورهایی که برای مهاجرت وجود دارد کشور امارات می‌باشد. این کشور به عنوان دومین کشور ثروتمند جهان عرب شناخته می‌شود و همین موضوع موجب شده است تا اقتصاد کشور امارات برای خاورمیانه و دنیا اهمیت پیدا کند. 

ویزای کادر درمان امارات
جزئیات بیشتر